Výhody operativního leasingu auta

Operativní leasing je v dnešní době, kdy si lidé dokáží našetřit méně a méně peněz, čím dál tím oblíbenější volbou. Můžete díky němu mít auto, i když nemáte kapitál na jeho pořízení. To s sebou samozřejmě nese své výhody i nevýhody. Jaké jsou výhody pronájmu auta na leasing?

Pronájem si může dovolit skoro každý 

Jednou z hlavních výhod operativního leasingu je, že si nemusíte pořizovat vlastní vozidlo a šetřit si na něj spousty peněz. V rámci operativního leasingu vám leasingová společnost poskytuje vůz, který splňuje vaše potřeby, a vy jej pouze pronajímáte. Tím se vyhnete nákladům spojeným s pořízením a údržbou vozidla, což může být zejména pro malé a střední firmy velmi výhodné.

Nižší rizika

Operativní leasing také snižuje rizika spojená s vlastnictvím vozidla. Při autonehodě nebudete muset řešit opravu vozidla a následné komplikace spojené s pojištěním a náhradou škody – všechno za vás vyřeší leasingovka. Vyhnete se tak velkým finančním ztrátám.

Sjednocená měsíční platba

Další výhodou operativního leasingu je možnost zahrnout do měsíčních plateb všechny náklady spojené s provozem vozidla, jako jsou například pojištění, údržba, opravy a další služby. Tak získáte přehled o celkových nákladech a můžete plánovat své výdaje na provoz vozidla bez nečekaných překvapení.

Dneska mám chuť na jiné auto

Díky tomu, že v rámci operativního leasingu můžete měnit vozidla, jak se vám zlíbí (samozřejmě podle smluvních podmínek), získáváte také větší flexibilitu. Pokud například potřebujete v určitém období větší vozidlo, můžete si jej jednoduše pronajmout a pak zase vrátit.

Prodej auta? Neřeším

S autem na leasing si nemusíte dělat starosti s bazary. Po uplynutí doby pronájmu vozidla ho jednoduše vrátíte leasingové společnosti a můžete si vybrat zase nové.

Pomoc s administrativou

V neposlední řadě je také výhodou operativního leasingu fakt, že se nemusíte starat o administrativu spojenou s provozem vozidla. V rámci leasingové smlouvy se totiž obvykle sjednávají různé služby, jako jsou například servisní prohlídky, příprava technické kontroly nebo třeba správa dokladů.