PPF získá další procenta v polské InPost, ve firmě už drží 21,71 procenta

Skupina PPF získá od společnosti Advent International další pětiprocentní podíl v polské společnosti InPost, která provozuje samoobslužné schránky pro vyzvednutí zboží a logistická centra pro internetové obchody zejména v západní Evropě. Nyní už má PPF v InPostu 21,71 procenta. PPF to dnes oznámila v tiskové zprávě.

Cena činila 10,50 eura za akcii, tedy 255,70 koruny za akcii. Advent International navíc souhlasila s tím, že poskytne PPF opci na nákup dalšího desetiprocentního podílu. Tato opce nahrazuje stávající opci, kterou skupina PPF oznámila letos 26. května.

InPost, kótovaná na burze Euronext v Amsterdamu, nyní působí vedle svého domovského trhu v Polsku také v osmi západoevropských zemích, včetně Francie a Velké Británie.

Spravuje přibližně 33 000 samoobslužných výdejních schránek pro zákazníky e-shopů a v rámci logistických řešení buduje centra pro skladování a distribuce zásilek, jejichž služby poskytuje internetovým obchodníkům.

„Od doby, kdy se PPF stala akcionářem InPostu, společnost úspěšně pokračuje v dalším rozvoji svého byznysu a vykazuje pozitivní finanční výsledky. Jsme rádi, že můžeme nyní zvýšit náš podíl ve společnosti, protože pevně věříme ve strategii její celoevropské expanze a oceňujeme úsilí managementu InPostu o udržitelný dlouhodobý růst,“ uvedl šéf investic PPF Didier Stoessel.