Microsoft v Polsku otevírá první cloudový region ve střední a východní Evropě

Americká společnost Microsoft v Polsku otevírá nový cloudový region, první svého druhu ve střední a východní Evropě. Skládá se ze tří samostatných fyzických lokalit v okolí Varšavy, z nichž každou tvoří jedno nebo více datových center. Podnik to oznámil na svém webu.

„Máme to! Investice společnosti Microsoft v Polsku. Tato investice je projevem důvěry v Polsko a polskou vládu,“ napsal na twitteru polský premiér Mateusz Morawiecki.

Microsoft uvádí, že nová cloudová lokalita zaručuje nejvyšší standardy zabezpečení, ochrany soukromí a ukládání dat v souladu s právními předpisy dané země. Jde o pokračování více než třicetileté spolupráce Microsoftu s Polskem.

„Investice společnosti Microsoft v Polsku urychlí přeměnu naší země v technologické centrum regionu střední a východní Evropy,“ uvedl Morawiecki. „Díky rozvoji ‚polského digitálního údolí‘ budou moci stovky inženýrů a vývojářů hrát klíčovou roli v globální ekonomice, aniž by opustili zemi. To je zodpovědný rozvoj,“ dodal. Polské digitální údolí je název pro vznikající centrum vyspělých technologií.