Vlastní zahrada jako místo pro společenskou událost

Pokud máte to štěstí a vlastníte zahradu dost velkou pro pořádání menších společenských událostí, nepotřebujete využívat různých pronájmů prostor a jiných služeb a můžete tak peníze investovat příjemněji. Třeba i to toho, jak zajistit větší pohodlí pro sebe a své hosty.

Venkovní prostředí je totiž sice velmi romantické, avšak do jisté míry zde stále vládne příroda, která si nedá zcela poroučet. Je tedy potřeba připravovat se na poněkud jiné věci, než když přichází návštěva do vašeho obývacího pokoje. Jak se tedy na zahradní party opravdu dobře připravit?

A jestli chcete zapůsobit jako hostitel z hollywoodského filmu, pomohou vám party stany Jičín. Party stany jsou hitem všech akcí, oslav a posezení konaných venku.

Jsou skladné, pevné, odolné, flexibilní a vyrábějí se v mnoha velikostech. Design si můžete objednat přesně podle svých představ.

Předvídejte a plánujte

Jednou z vlastností dobrého hostitele je, že dovede předvídat okolnosti, možné problémy a že se na ně umí předem připravit. Proto si v dostatečném předstihu nastudujte předpovědi počasí z různých zdrojů a projděte se po své zahradě, abyste odhalili možná drobná rizika a komplikace. Když zjistíte, že se chystají na daný den přeháňky, můžete zajistit přístřeší a připravit si deštníky a pláštěnky, případně i ručníky a horký grog.

Počítáte-li s vedrem, stín, větrák a dostatečné množství ledových nápojů udělá své. A když k tomu ještě přihodíte pár erárních klobouků a opalovací krém, sklidíte obdiv. U své zahrady se zamyslete například nad následujícím: Jaký hmyz se na zahradě nachází a mohl by být obtěžující pro vaše hosty? Jsou zde případná nebezpečná místa, kam by neměly zaběhnout děti bez dozoru? A další podobné záležitosti.

Naslouchejte a řešte

Když neznáte tak dobře všechny známé, kteří na zahradní party zavítají, těžko můžete vědět vše předem. Proto v průběhu zjišťujte, jestli hosté mají vše, co potřebují, popřípadě jejich požadavky promptně a prakticky řešte.

Nebojte se být kreativní, hodně situací se dá vyřešit už jen s věcmi, které doma máte. A když se vám to vyřešit nepodaří nebo se odhalí nějaký nedostatek v přípravě, omluvte se (klidně i o něco víc, než by bylo v takové chvíli třeba) a berte to jako zkušenost pro budoucí akce. I role hostitele vyžaduje určitý cvik a zdokonalování organizačních schopností, které prostě každý nemusí mít přirozeně.

Využijte milé drobnosti

V tomto případě již nemáme na mysli věci praktické povahy, ale spíše předměty doplňující celkovou atmosféru a estetiku. Velmi vděčnými a levnými pomocníky jsou ubrusy, potahy, svíčky a různé lucerničky, lampiony nebo žárovičky, které můžete volně rozestavět a rozvěsit a večer si užijete fascinující hru světel. Dále můžete vytvořit malý dětský koutek s hračkami a pastelkami, aby se malí hosté nenudili a měli svůj vlastní prostor, když zrovna nebudou běhat v trávě. Příjemné jsou také měkké deky pro chladnější večery.

Připravit můžete i pěknou pozvánku, popřípadě poděkování za účast s drobným dárkem. Když je navíc předáte osobně, dodáte hostům jakýsi pocit luxusu a výjimečnosti, ačkoli vás to kromě snahy téměř nic nestálo. Někdy drobné detaily s puncem osobního vkladu a pozornosti zapůsobí mnohem více než nákladné vybavení zahrady anebo speciální catering.

Kde nešlápnete vedle

Chcete-li opravdu zabodovat, pak vyhledávejte: party stan Jičín. Najdete širokou nabídku vysoce kvalitního zboží za dobrou cenu, které vám vydrží mnohá léta a najdete pro ně široké spektrum využití nyní i v budoucnu, v teple i v zimě, doma i v jakékoli jiné lokalitě. Party stan si totiž bez námahy vezmete všude s sebou.